Mladi i perspektivni sportaši

Popis športaša korisnika Razvojnih programa I, II/1, II/2 i III
Hrvatskog olimpijskog odbora u 2018. godini

1. Program potpore sportašima mlađih dobnih kategorija (Razvojni program I)

Program I početni je program za sportaše od 12 do 16 godina i pridonosi razvoju i unapređenju rezultata sportaša mlađih dobnih kategorija čije prirodne osobine i početni rezultati ukazuju na mogućnost ostvarenja vrhunskih rezultata u određenom sportu. 

R. Br. Sport Ime i prezime Godina rođenja
1. TAEKWONDO Paško Božić, TKD Marjan 2002.
2. TAEKWONDO Bruna Duvančić, TKD Marjan 2004.
3. TAEKWONDO Lena Stojković, TKD Marjan 2003.
4. TAEKWONDO Lena Stojković, TKD Marjan 2000.
5. TENIS Mili Poljičak, TK Pomak 2004.
6. TENIS Dino Prižmič, TK Split 1950 2005.

2. Individualni programi posebne skrbi o mladima (Razvojni program II)

Individualni programi posebne skrbi o mladima skrbe se o očuvanju dostignute sportske kvalitete, unapređenju i razvoju sporta, a posebno o osiguranju stručnih, tehničkih, materijalnih i životnih uvjeta najnadarenijih sportaša kadetskog i juniorskog uzrasta

2.1. Individualni programi posebne skrbi o mladima (II/1)
Korisnici programa, sportaši od 17. do 19. godine starosti, podijeljeni su u dvije kategorije (A i B), u skladu s ostvarenim rezultatima. 

R. Br. Sport Ime i prezime Godina rođenja
1. GIMNASTIKA Ana Đerek, GK Marjan 1998.
2. MAČEVANJE Paula Jukić, MK Split 1998.
3. PLIVANJE Marin Mogić, PK Jadran 1999.
4. TAEKWONDO Anja Madunić, TKD Marjan 2000.
5. VESLANJE Luka Balek, HVK Gusar 2001.

2.2. Individualni programi posebne skrbi o mladima u ekipnim sportovima (II/2)

Korisnici ovog programa mogu biti perspektivni mladi sportaši članovi nacionalne kadetske ili juniorske ekipe, od 17 do 19 godina  

R. Br. Sport Ime i prezime Godina rođenja
1. KOŠARKA Roko Gizdavčić, KK Split 2001.
2. KOŠARKA Ivan Perasović, KK Split 2002.
3. KOŠARKA Viktor Šarić, KK Split 2001.
4. ODBOJKA Katarina Garac, OK Brda 2002.
5. VATERPOLO Rino Burić, VK Jadran 1998.
6. VATERPOLO Zvonimir Butić, VK Jadran 1998.
7. VATERPOLO Duje Pejković, VK Jadran 1998.
8. VATERPOLO Antonio Dužević, VK Mornar-Brodospas 1998.
9. VATERPOLO Luka Podrug, VK Mornar-Brodospas 1998.

3. Program potpore kvalitetnim sportašima (Program III)

Korisnici programa III su radi daljnjeg razvoja i unapređenja rezultata oni sportaši koji u kontinuitetu ostvaruju kvalitetne rezultate na europskim i svjetskim prvenstvima i kupovima te drugim međunarodnim natjecanjima, od 20 do 24 godine. Program je namijenjen i sportašima kojima je prestao status u Programu individualne skrbi o mladima, a postigli su iznimne sportske rezultate. 

R. Br. Sport Ime i prezime Godina rođenja
1. JEDRENJE Nenad Bugarin, JK Labud 1993.
2. JEDRENJE Dominik Perković, JK Labud 1999.
3. JEDRENJE Sandra Lulić, JK Mornar 1998.
4. JEDRENJE Stipe Gašpić, JK Split 1999.
5. JUDO Brigita Matić, JK Pujanke 1996.
6. JUDO Karla Prodan, JK Pujanke 1998.
7. JUDO Tina Radić, JK Split 1996.
8. JUDO Tihea Toplovec, AJK Student 1998.
9. TAEKWONDO Bruna Vuletić, TKD Marjan 1999.
Nalazite se ovdje: Home Sportaši i stručni kadar Mladi i perspektivni sportaši