Mladi i perspektivni sportaši

Popis športaša korisnika Razvojnih programa I, II/1, II/2 i III

Hrvatskog olimpijskog odbora u 2017. godini

1.Program potpore sportašima mlađih dobnih kategorija (Program I)

Program I početni je program za sportaše od 15 do 16 godina i pridonosi razvoju i unapređenju rezultata sportaša mlađih dobnih kategorija čije prirodne osobine i početni rezultati ukazuju na mogućnost ostvarenja vrhunskih rezultata u određenom sportu.

R. Br.

Sport

Ime i prezime

Godina rođenja

1.

JUDO

Lana Drobac (JK Split)

2000.

2.

TAEKWONDO

Paško Božić (TKD Marjan)

2000.

3.

TAEKWONDO

Lena Stojković (TKD Marjan))

2000.

2. Individualni programi posebne skrbi o mladima (Program II)

Individualni programi posebne skrbi o mladima skrbe se o očuvanju dostignute sportske kvalitete, unapređenju i razvoju sporta, a posebno o osiguranju stručnih, tehničkih, materijalnih i životnih uvjeta najnadarenijih sportaša kadetskog i juniorskog uzrasta

2.1. Individualni programi posebne skrbi o mladima (II/1)

Korisnici programa, sportaši od 17. do 19. godine starosti, podijeljeni su u dvije kategorije (A i B), u skladu s ostvarenim rezultatima.

R. Br

Sport

Ime i prezime

Godina rođenja

1.

GIMNASTIKA

Ana Đerek (GK Marjan)

1998.

2.

DALJINSKO PLIVANJE

Duje Milan (KDP Split)

1998.

2.2. Individualni programi posebne skrbi o mladima u ekipnim sportovima (II/2)

Korisnici ovog programa mogu biti perspektivni mladi sportaši članovi nacionalne kadetske ili juniorske ekipe, od 17 do 19 godina, koja je ostvarila plasman od 1. do 3. mjesta na svjetskim i europskim prvenstvima.

R. Br

Sport

Ime i prezime

Godina rođenja

1.

RUKOMET

Dario Raguž (RA Balić&Metličić)

1998.

2.

VATERPOLO

Duje Pejković (VK Jadran)

1998.

3.

VATERPOLO

Petar Bratim (VK Jadran)

1998

4.

VATERPOLO

Ivan Krolo (VK Mornar-Brodospas)

1998

5.

VATERPOLO

Karlo Kreković (VK Mornar-Brodospas)

1998

6.

VATERPOLO

Luka Podrug (VK Mornar-Brodospas)

1998

7.

VATERPOLO

Zvonimir Butić (OVK POŠK)

1998

3. Program potpore kvalitetnim sportašima (Program III)

Korisnici programa III su radi daljnjeg razvoja i unapređenja rezultata oni sportaši koji u kontinuitetu ostvaruju kvalitetne rezultate na europskim i svjetskim prvenstvima i kupovima te drugim međunarodnim natjecanjima, od 20 do 24 godine. Program je namijenjen i sportašima kojima je prestao status u Programu individualne skrbi o mladima, a postigli su iznimne sportske rezultate.

R. Br

Sport

Ime i prezime

Godina rođenja

1.

JEDRENJE

Nenad Bugarin (JK Labud)

1993.

2.

JEDRENJE

Dominik Perković (JK Labud)

1999.

3.

JEDRENJE

Ana Zelić (JK Labud)

1996.

4.

JEDRENJE

Sandra Lulić (JK Mornar)

1998.

5.

JUDO

Tihea Toplovec (AJK Student)

1998.

6.

JUDO

Karla Prodan (JK Pujanke)

1998..

7.

JUDO

Brigita Matić (JK Pujanke)

1996.

Split, 12. lipnja 2017.

Nalazite se ovdje: Home Sportaši i stručni kadar Mladi i perspektivni sportaši