Vaterpolisti i vaterpolistice Jadrana pobjednici su Kupa Hrvatske!

Na finalnom dvoboju odigranom na bazenu Mladosti u Zagrebu Vaterpolski klub Jadran pobijedio je Vaterpolski klub Jug Adriatic s 14-11 (5-1, 5-5, 2-0, 2-5).

Jadran je poveo u drugoj četvrtini s visokih 8-2 što se pokazalo na kraju nedostižno za igrače Juga. Jadranov igrač Luka Bukić je proglašen najboljim igračem 30. izdanja završnog turnira Kupa Hrvatske i s 5 pogodaka bio je njegov najbolji strijelac. Vaterpolistice Jadrana s 13-12 (2:2, 2:2. 3:4. 3:2, 3:2) svladale su zagrebačku Mladost boljim izvođenjem peteraca. Nakon 4 četvrtine rezultat je bio 10-10, iako je Mladost 6 minuta prije kraja vodila 10:7, a u udarcima s 5 metara jadranašice su bile uspješnije s 3-2. Za najbolju igračicu finala proglašena je Ivana Butić koja je bila strijelac 4 gola. Za jedne i za druge to je povijesni prvi trofej u domaćim natjecanjima pod okriljem Hrvatskog vaterpolskog saveza.

RSS

Nalazite se ovdje: Home Novosti Vaterpolisti i vaterpolistice Jadrana pobjednici su Kupa Hrvatske!