Bruna Vuletić i Matea Jelić zlatne, Ivan Šapina brončani

Nakon Lene Stojković još dvije članice Taekwondo kluba Marjan osvojile su zlatne medalje na Europskom prvenstvu koje se održalo u Sofiji, Mateja Jelić (do 67 kg) i Bruna Vuletić (do 62 kg).

Matea je u prvom kolu bila slobodna i redom je pobjeđivala Litvanku Tvaronaviciute, Alizadeh (Iranka koja nastupa pod zastavom izbjeglica), Ruskinju Prokudinu i u finalu Štetić iz BiH. Bruna je također bila slobodna u prvom kolu te je pobjeđivala Čehinju Stolbovu, Mađaricu Furedi, Francuskinju Wiet i u finalu Engleskinju Williams. Ivan je u kategoriji do 87 kg bio slobodan u prvom kolu, u drugom je pobijedio Arbera (Kosovo), Ghobadija (Azerbejdžan) u četvrtfinalu. U polufinalu je izgubio od Rusa Kiričenka. Hrvatska je ukupno na Europskom prvenstvu u Sofiji osvojila pet medalja od toga su četiri iz TKD Marjan.

RSS

Nalazite se ovdje: Home Arhiva Novosti Bruna Vuletić i Matea Jelić zlatne, Ivan Šapina brončani